Тваринництво

Які поросята потрапляють під удар ротавірусної діареї

Які поросята потрапляють під удар ротавірусної діареї

У групі ризику сприйнятливих до ротавірусної діареї поросят перебувають гнізда свиноматок-первісток, а також гнізда свиноматок у недавно сформованих групах із нестабільним імунітетом.

У стадах, що сформувалися раніше, проблеми настають пізніше. Передусім критичним є період між другим і шостим тижнями. У цей час тварини найуразливіші, бо пасивний імунітет слабшає, а активний ще не розвинувся.

Ротавірус потрапляє в організм поросят перорально через контакт із контамінованими молочними залозами й зараженими фекаліями свиноматок: 1 г фекалій може містити до 10 млн вірусних частинок.

У шлунково-кишковому тракті поросят вірус реплікується в клітинах епітелію тонкого кишківника, що спричиняє атрофію ворсинок. Через дегенерацію епітелію ворсинок погіршується перетравність і всмоктування поживних речовин, а патогенам, що є частиною мікрофлори шлунково-кишкового тракту свиней (наприклад E. Coli), легше проникнути в стінки кишківника.

Це ускладнює перебіг хвороби й нерідко спричиняє загибель тварин від секундарної інфекції. Через запальні процеси в кишківнику розвивається діарея, внаслідок якої організм поросят зневоднюється.

Те, що тварини не можуть перетравлювати корми, спричиняє енергетичний дефіцит і гіпотермію. Цей симптомокомплекс призводить до загибелі тварини.

Старші поросята сприйнятливіші до вторинних бактеріальних інфекцій, які разом із порушенням усмоктування в кишківнику сповільнюють ріст або навіть спричиняють падіж.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!