Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Як вакцинувати поросят проти стрептококових інфекцій

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Сьогодні немає ефективної комерційної вакцини проти Streptococcus suis – одного з найрозповсюдженіших збудників у свиногосподарствах.

Насамперед це пов’язано з різноманіттям серотипів, кожен із яких має широкий спектр антигенних білків, що ускладнює завдання зі створення універсальної вакцини для забезпечення компетентного імунітету поголів’я свиней.

Найкращим способом була б комбінація антигенів. Проте наявні живі атенуйовані штами не вимагають бустерів і ад’ювантів, що створює загрозу зараження людей.

Другий недолік живих атенуйованих вакцин – в тому, що заражені тварини продукують мало антитіл, тому важко передбачити можливість індукції захисної реакції атенуйованого штаму, коли вірулентний штам цього зробити не зміг. Цим пояснюється те, що в більшості досліджень живих вакцин використовували схеми з багаторазовими ін’єкціями.

Останній тип вакцин, який можливо застосувати проти стрептококових інфекцій, – інактивовані. Втім, їхня здатність стимулювати імунну систему також обмежена, тому й результати застосування неоднозначні.

Єдиним доступним варіантом у полях є аутогенні вакцини, які вироблено зі штамів (бактеринів), виділених у кожному окремому господарстві.

Як повідомлялося, комплексна вакцинація поголів’я свиней дозволила на 20% знизити падіж новонароджених поросят на свинокомплексі KSG Agro.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!