Тваринництво

Як переробне підприємство може допомогти розвитку сімейних молочних ферм

Як переробне підприємство може допомогти розвитку сімейних молочних ферм

Переробне підприємство не може бути соціальним проєктом для молочних ферм. Соціальні проєкти має розвивати держава.

Про це пише у колонці на Аgrotimes заступник голови правління, директор ТЗОВ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія») Віктор Солтис.

Він зауважив, що його переробне підприємство не отримує від держави жодної гривні дотації і до того ж не є спеціалістом у вирощуванні худоби.

«Зі свого боку можемо надати безкоштовно молокоохолоджувачі, обладнання для доїння, встановити вищу ціну, – додав Віктор Солтис. – Але як ефективно працювати з коровою, як досягати високих надоїв, як формувати нижчу собівартість продукції, тут краще дослухатися до рекомендацій дорадників».

Тернопільський молокозавод підтримує сімейне фермерство, ініціював розвиток молочних ферм, розробивши для них програму розвитку. «Та ми стикнулися з тим, що люди неграмотні у фінансовому плані. І наше підприємство не може похвалитися великими досягненнями у цій сфері», – зазначив Віктор Солтис.

Певно, має прийти нове покоління, вважає він, яке готове ризикувати, залишатися працювати в селі, але для них мають бути створені умови, в тому числі й на державному рівні – якісь пільги.

«Це дуже важка праця – люди 24/7 прив’язані до своєї ферми. І якщо її не зробити на тому рівні, коли можна наймати працівників, аби звільнити час для себе, якщо ця молочна ферма не матиме дещо нижчу ціну, ніж промислова, то не буде сенсу в цьому проєкті – вона буде дорожчою для переробника. Має бути економіка, має бути бізнес», – переконаний Віктор Солтис.