Тваринництво

Як отримати найкращу імунну відповідь після вакцинації свиней

Кожне свиногосподарство вирішує індивідуально, які вакцини використовувати, оцінюючи свою ситуацію. Так, живі вакцини потрібні, коли є підозра на інфекцію або вже наявне захворювання. Адже жива вакцина швидше і краще напрацьовує імунітет під час загострення хвороби.

На цьому наголосив під час Всеукраїнського практичного форуму «Свинокомплекс. Ефективне виробництво» Микола Вищепан, лікар ветеринарної медицини, менеджер ТОВ «БІОВЕТА Україна».

Інактивовані вакцини передусім застосовують для систематичної профілактики хвороб. У таких вакцин нижча імуногенність і потрібні дві дози. Також в інактивованих вакцинах застосовується ад’ювант – для кращої імунної відповіді.

Перед застосуванням вакцину, яка зберігається у холодильнику (2-8 ℃), спочатку потрібно підігріти до 15-25 ℃. Якщо цього не зробити, можуть бути нюанси з імунною відповіддю, підкреслив Микола Вищепан.

Також необхідно дотримуватися рекомендацій виробника щодо способу і техніки введення вакцин. Важливе значення має відповідність розміру голки різним групам тварин. Так, для найменших поросят, у яких ще немає жиру, потрібна маленька й тонка голка, уточнив експерт.

Після щеплення обов’язково слід фіксувати можливі побічні реакції у свиней.

«Вакцинація (профілактика) краще, ніж застосування антибіотиків, – резюмував Микола Вищепан. – До того ж після вакцинації не потрібен період каренції, як після антибіотиків».

Він додав, що сьогодні «БІОВЕТА Україна» реалізує спільний проєкт із Поліським національним університетом (Житомир), де на факультеті ветеринарної медицини обладнано лабораторію.