Тваринництво

Як доїльна установка може підвищити продуктивність корови

Як доїльна установка може підвищити продуктивність корови

У доїльній залі ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Dairymaster дві лінії доїння – для якісного молока і каренційного.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів заступник директора з тваринництва «Бучачагрохлібпрому» Сергій Рекротюк.

«Якщо корова хвора на мастит, то дояр може одразу перевести її на доїння на окрему лінію», – уточнив він.

До того ж доїльна установка має тип пульсації 4 : 0, завдяки якому всі чотири дійки дояться одночасно.

«Тиск пульсатора на дійки схожий із тим, який чинить телятко, коли ссе корову. І це ще один спосіб підвищити продуктивність корови без зайвого стресу для неї», – підкреслив Сергій Рекротюк.

Він додав, що доїльна зала типу «карусель» має автоматичну систему докорму: коли корова заходить на доїння, вона стає в стійло, де комп’ютер із чипа зчитує про неї інформацію і, залежно від продуктивності тварини, система дозує їй комбікорм. Якщо в день корова дає до 25 л молока, вона отримає 500 г корму, а далі за кожний літр додається ще певна кількість гранули.

«Тобто ми не лише регулюємо виробництво молока, а й спокійно, без зайвого стресу спрямовуємо корів до зали, – пояснив Сергій Рекротюк. – Наших корів не потрібно підганяти, бо вони знають, що отримають свою порцію смаколиків. І 10 хвилин, доки карусель крутиться, вони спокійно споживають концентрований гранульований натуральний комбікорм».

Як повідомлялося, «Бучачагрохлібпром» планує доїти до 40 л молока на день від корови.