Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Як боротися з кульгавістю у свиноматок

Кульгавість свиноматок істотно знижує їхню продуктивність. Кульгавість – третя за поширеністю причина вибракування, через неї зі стада виводять приблизно 15% свиноматок.

Тому профілактика уражень ратиць й усунення їхніх наслідків відіграють важливу роль у підвищенні рентабельності свинокомплексу, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зазвичай на фермах виявляють лише хронічні випадки кульгавості свиноматок, тоді як невеликі ураження часто лишаються непоміченими, бо вони з’являються зазвичай на внутрішній поверхні ратицевої стінки, що ускладнює будь-які ветеринарні маніпуляції та лікування.

Головним способом боротьби з кульгавістю у свиноматок є зміцнення ратицевого рога, оскільки міцний ріг краще протистоїть дії навколишніх чинників, що призводять до розвитку захворювання.

Для профілактики та лікування кульгавості необхідно вводити в раціони свиноматок цинк, мідь і марганець у достатньому обсязі та в тій формі, що найкраще засвоюється і метаболізується в організмі.

Дослідження продемонстрували, що у свиноматок, раціон яких містив 50 мг цинку, 20 мг марганцю і 10 мг міді в органічній формі з високоефективного метал-амінокислотного комплексу, кульгавість спостерігалася на 16,5% менше.

Мінерали незамінні для вироблення кератину, а тому їх згодовування позитивно впливає на міцність ратицевого рога і загоєння пошкоджених тканин ратиці та шкіри. Важливо, щоб мікроелементи відрізнялися високою метаболічною доступністю в організмі.

Як повідомлялося, можна запобігти ММА у свиноматок.

Журнали