Тваринництво

Вища доза чистої пропіонової кислоти в кормі довше пригнічує розвиток грибів

Вища доза чистої пропіонової кислоти в кормі довше пригнічує розвиток грибів

Вологість корму або кормових інгредієнтів, починаючи з 12,5% у помірному кліматі й вище 11% у спекотних широтах, здатна робити їх нестабільними під час зберігання. Щоб припинити ріст мікроорганізмів під час зберігання сировини з підвищеною вологістю застосовують органічні кислоти.

Для приготування кормових консервантів можна використовувати кілька органічних кислот. Проте ефективність значно коливається між ними й умовами зберігання сировини, пише журнал «Наше птахівництво».

Наприклад, у комбікормі з вологістю 14% пропіонова кислота є найефективнішою. Вона на 33% ефективніше оцтової і на 60% – масляної.

Існує чітка лінійна кореляція між дозою чистої пропіонової кислоти в кормі та її ефективністю. Збільшення концентрації пропіонової кислоти в кормі може відбуватися шляхом додавання вищої дози одного й того ж продукту або внаслідок вищої концентрації активної речовини в продукті за використання однакових доз.

Пропіонова кислота проявляє широку антимікробну активність щодо грибів, дріжджів і бактерій. Її вистачає навіть на 12 місяців зберігання інгредієнта за достатнього дозування. Кількість мікроорганізмів різко зменшується внаслідок пригнічення і консервування.

Здатність чистої пропіонової кислоти консервувати зерно мало залежить від його вологості.

Крім консервування, оброблення органічними кислотами під час зберігання дає змогу виробляти гігієнічно чисті кормові інгредієнти з низьким вмістом мікроорганізмів.

Як повідомлялося, для виготовлення комбікорму для птиці варто спробувати альтернативну сировину.