Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Для виготовлення комбікорму для птиці варто спробувати альтернативну сировину

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Для виготовлення комбікорму для птиці варто спробувати альтернативну сировину

За умов, коли вартість зернових зростає, для виготовлення комбікорму для птиці дуже важливо передусім купувати зернову сировину високої якості з кращими поживними характеристиками.

На цьому наголосив директор департаменту птахівництва ТОВ «Коудайс Україна». Олександр Бесага, пише журнал «Наше птахівництво».

Базовими зерновими продуктами для виготовлення комбікорму є кукурудза, пшениця, ячмінь.

Вміст протеїну у зерні також визначає його технологічні переваги. Тому краще обирати зернову сировину з вищим вмістом протеїну.

«Попри те, що така сировина у закупці коштуватиме дорожче, використовувати її зрештою виявиться вигідніше, оскільки це потім виправдає себе під час вирощування птиці», – пояснив Олександр Бесага.

Також можна використовувати альтернативну сировину, альтернативні джерела енергії чи протеїну, додав він.

Наприклад, виробникам бройлерів слід звернути увагу на горох, суху барду, можливо, закуповувати як джерело протеїну суху кров. У раціоні для бройлерів відсоток бобових культур може сягати 15%.

За словами Олександра Бесаги, також можна експериментувати з введенням продуктів перероблення соняшнику.

«Вітчизняні технологи навчилися складати раціони для птиці взагалі без використання соєвих продуктів і при цьому повністю зберігати показники конверсії корму, приростів», – наголосив він.

При виборі нетрадиційної сировини важливо, щоб легко можна було придбати необхідну її кількість у будь-який час, щоб вона була доступна.

Також слід постійно контролювати конверсію корму, прирости птиці, щоб зміна раціону не позначалась негативно на її продуктивності, додав Олександр Бесага.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ