Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Вирощування племінних гусей окупиться за 1-3 роки

Вирощування племінних гусей окупиться за 1-3 роки

Окупність підприємства з вирощування 1 тис. голів племінних гусей становить від одного до трьох років.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Андрій Кішінський, власник ФОП «Кішінська» (Харківська область), який займається гусівництвом.

«Ці строки залежать від ряду чинників: особливостей ринку у вашому регіоні, швидкості налагодження постійних каналів збуту тощо», – підкреслив він.

Обов’язково слід враховувати непередбачені витрати на контрольні перевірки різних інстанцій і виправлення знайдених недоліків.

«Основні витрати на початку розвитку мого бізнесу йшли на закупівлю добового молодняку, обладнання для пташників і оплату роботи персоналу, – зазначив Андрій Кішінський. – На той час у мене вже були свої приміщення, пасовища для вигулу птиці, канали збуту. Але все одно поки що на достатній рівень рентабельності ми не вийшли, досі виручає власний деревообробний бізнес».

Підприємство постійно вдосконалює технологію вирощування птиці. Зокрема, намагається мінімізувати вплив людського чинника, зробити процес виробництва більш автоматизованим. «Нещодавно закупили і встановили обладнання: мінінавантажувач для очищення пташників, автоматичний кормороздатчик, систему напування, мікроклімату тощо», – зазначив Андрій Кішінський.

Як повідомлялося, вигул гусей на пасовищі покращує їхні м’ясні якості.