Тваринництво

Вигул гусей на пасовищі покращує їхні м’ясні якості

Утримання молодняку гусей великої сірої породи протягом перших дев’яти тижнів життя на вигульній площадці з використанням пасовища позитивно впливало на їхні забійні та м’ясні якості.

Такого висновку дійшли вчені за результатами вивчення м’ясних якостей гусей за утримання їх у різних технологічних умовах.

Гусенят першої групи утримували в приміщенні на глибокій підстилці без вигулів, другої – на вигоні з використанням пасовища, аналогічно до умов вирощування на присадибних і фермерських господарствах.

Зокрема, жива маса гусенят за вирощування їх на вигоні з використанням пасовища була суттєво вищою, ніж за вирощування птиці в закритому приміщенні — різниця сягала 491 г (або 13,18%).

Більший вихід м’язової тканини в тушках гусенят дослідної групи забезпечив підвищення індексу м’ясності на 0,31% (див. таблицю).

Отримані результати хімічного аналізу м’язів грудей і ніг показали, що вирощування гусенят протягом перших дев’яти тижнів життя на вигоні з використанням пасовища сприяло суттєвому підвищенню первинної вологи та зниженню вмісту жиру.

Смакові якості в піддослідних групах були високими: в контрольній групі оцінено в 15,6 бала, у дослідній – у 16,8. Дегустація вареного м’яса показала, що всі тушки мали дуже приємний, сильно виражений смак і запах, ніжність, під час жування м’яса відчувалася велика кількість м’ясного соку.

М’ясо контрольних тушок за бальною оцінкою поступалося дослідним, але мало приємний, достатньо виражений аромат, добрий смак, мало ніжність, соковитість, під час жування відчувалося достатнє виділення м’ясного соку.

Як повідомлялося, велика біла та велика сіра породи можуть бути перспективними в Україні для вирощування вівсяних гусей.