Тваринництво

Вакцинація дозволяє контролювати метапневмовірусну інфекцію у птиці

Вакцинація дозволяє контролювати метапневмовірусну інфекцію у птиці

Не варто недооцінювати наслідки метапневмовірусної інфекції у птахівництві. Йдеться і про бройлерне виробництво, і вирощування курей-несучок та батьків-бройлерів, пише журнал «Наше птахівництво».

Метапневмовірус спричиняє низку захворювань птиці, назви яких відмінні, однак клінічні прояви тотожні: ринотрахеїт індиків, синдром опухлої голови, пневмовірусна інфекція птиці, ринотрахеїт птиці.

Метапневмовірус є тропним до слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, а також репродуктивного тракту, зокрема яйцеводу через подібність будови мерехтливого епітелію.

Ефективний контроль метапневмовірусної інфекції можливий і базується на використанні як живих, так й інактивованих вакцин.

Незалежні науково-дослідні центри представили інформацію про 99,9% перехресного захисту, створеного вакцинацією на основі штаму субтипу В проти польового інфікування штамами, що належать до субтипів В і А. Це пояснюється особливостями будови антигенних детермінант вірусу субтипу В, його більшою вірулентністю, тропністю й стійкістю в організмі птиці.

Шляхи запобігання небезпечним захворюванням птиці будуть у центрі уваги на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming, який відбудеться 24-25 червня у Львові.


Серед доповідачів – і Тигран Антуанян, лікар ветеринарної медицини компанії «Фітобіотікс», який зупиниться на оптимальних умовах для успішного подолання інфекційних захворювань у бройлерів.

Детальна програма форуму й умови участі тут.