Тваринництво

Які ознаки метапневмомвірусної інфекції птиці

Які ознаки метапневмомвірусної інфекції птиці

До метапневмовірусної інфекції чутливі індики, курчата-бройлери, несучки та їхнє батьківське поголів’я, пише журнал «Наше птахівництво».

Розрізняють низку захворювань, спричинених метапневмовірусом птиці, назви яких відмінні, однак клінічні прояви тотожні: ринотрахеїт індиків, синдром опухлої голови, пневмовірусна інфекція птиці, ринотрахеїт птиці.

Клінічні ознаки хвороби розвиваються приблизно через 3-7 днів після інфікування. Зазвичай це нежить, виділення з носа, кон’юнктивіт, синусит, набряк інфраорбітальних синусів та підщелепного простору. За синдрому опухлої голови можливе викривлення шиї, дезорієнтація, опістотонус.

У птиці, що довго живе, крім респіраторних проявів, відомі випадки зниження яйценосності до 70%, розвитку перитоніту, атрофії фолікулів та яйцеводу, його пролапс.

Крім того, значно погіршується якість шкаралупи, змінюється її колір і підвищується пористість.

Метапневмовірусну інфекцію можна діагностувати за допомогою ПЛР-методу дослідження Однак патологічний матеріал слід відбирати від птиці зі слабковираженими клінічними ознаками, оскільки вірус дуже швидко елімінується.

Серологічне дослідження треба здійснювати в динаміці, а саме на початку клінічних проявів і через 14 днів після їхнього виявлення.

Як повідомлялося, розвитку аспергільозу сприяє високий рівень запиленості у приміщенні.