Тваринництво

В Україні зростає інтерес до будівництва комбікормових заводів

Інтерес агровиробників й інвесторів до будівництва потужностей для виробництва кормів в Україні постійно зростає.

Таким висновком в коментарі AgroTimes поділився Віктор Димшиц, директор із продажу BDW Feedmill Systems у Східній Європі.

За його словами, останніми роками в Україні спостерігається тенденція до нарощування обсягів виробництва м’яса та яєць. І оскільки наявні потужності не здатні задовольнити потреби у якісних комбікормах, потрібно будувати нові комбікормові заводи та переоснащувати ті, що працюють на обладнанні ще часів радянської доби.

«Переконаний, що в найближчій перспективі наше обладнання та технології на українському ринку матимуть попит», — зазначив він.

Цього року BDW Feedmill Systems планує ввести в експлуатацію три об’єкта з виробництва комбікормів: завод «Мега Корм» компанії «Ветсинтез», завод компанії «Світ м’яса» та оновлене виробництво агропідприємства «Агро-Овен».

«Реалізація трьох потужних проєктів за рік — красномовне підтвердження, що гравці агросектору готові інвестувати в будівництво комбікормових заводів», — зазначив Віктор Димшиц.

За його словами, окупність комбікормового заводу середньої потужності 10–15 т/год за рентабельності 10–15% становить кілька років.

«Ураховуючи капітальні інвестиції, це небагато», — вважає він.

Експерт додав, що відкриття заводу з виробництва преміксів для всіх видів сільськогосподарських тварин і птиці Novacore у Дніпропетровській області 2013 року стало знаковою подією в галузі кормовиробництва країни. Поява заводу європейського рівня не лише «задала тон» стандартів якості продукції й організації виробництва в галузі, а й сприяла підвищенню ефективності роботи агропідприємств — споживачів цієї продукції.

Довідка:

Німецька компанія BDW Feedmill Systems — одна з трьох компаній групи H. Wolking зі 150-річною історією — є фахівцем у розробці технологічних рішень, інжинірингу, виробництві та монтажі обладнання, а також у введенні в експлуатацію комбікормових і преміксних заводів.

Нагадаємо, BDW Feedmill Systems реалізує в Україні кілька об’єктів з виробництва кормів. Також ми писали, що BDW Feedmill Systems планує відкрити в Україні склад запчастин свого обладнання. Крім того, BDW Feedmill Systems закінчує детальне планування й інжиніринг для будівництва заводу на південному сході країни.