Тваринництво
Головне:
Тваринництво

В Україні проведуть спеціальне розслідування щодо імпорту молочних продуктів

14 вітчизняних молочних компаній подали заяву про порушення та проведення спеціального розслідування Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства для захисту українського ринку від неконтрольованого імпорту молочної продукції. Про це повідомив голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський, передає Укрінформ.

Цій заяві передувало погіршення стану молочної галузі, додав він.

«В останні три роки суттєво збільшився імпорт в Україну молочних продуктів, – підкреслив Вадим Чагаровський. – У 2020 році він сягнув критичного рівня: до України було завезено 90 тис. тонн молочних продуктів, із них – 47 тис. тонн сирів. У молочному еквіваленті – це 1 млн тонн сировини. Отже, в Україну було імпортовано молочної продукції на $300 млн».

За підписання Угоди про асоціацію з ЄС було упущено питання підтримки вітчизняної сільськогосподарського галузі, що створило нерівні умови для конкуренції українського виробника, зауважив він.

При цьому молочні компанії не хочуть заборони імпорту, а мають на меті лише створення конкурентного спроможного ринку, зокрема адекватного захисту від неконтрольованого імпорту та державної фінансової підтримки.

«Заходи, які можуть бути застосовані за результатами спеціального розслідування проти імпорту молочної продукції, – це або спеціальне мито, або кількісна квота», – пояснив  керівник практики міжнародної торгівлі, радник міжнародної юридичної фірми Integrities Сергій Лахно.

Очікується, що спеціальне розслідування не спровокує зростання цін на імпортні молочні продукти та триватиме близько дев’яти місяців. За його результатами Мінекономіки запропонує низку можливих заходів або розробить відповідну програму підтримки.

Як повідомлялося, імпорт молочної продукції частково стримує ціни на внутрішньому ринку.