Тваринництво

В Україні представили цільновіріонні вакцини проти PCV2

Інактивовані вакцини проти цирковірусної інфекції свиней (PCV2) ДС Цирко ПігВак і ДС Цирко-Міко ПігВак виробництва Daesung Microbiological Labs були репрезентовані на Всеукраїнському практичному форумі «Свинокомплекс. Ефективне виробництво». На ринок продукти вивів «Торговий дім БіоТестЛаб» – торговий підрозділ українського розробника і виробника ветпрепаратів «БіоТестЛаб».

Обидва препарати містять в одній дозі антиген цирковірусу в кількості більше 104,7 ТЦД 50/мл до інактивації.

Для підвищення імунної відповіді на введення вакцини стало використання як ад’юванту суміші гелю гідроокису алюмінію та монтаніду IMS 1313. Така комбінація забезпечує пролонговане вивільнення вакцини, що сприяє ефективному накопиченню антитіл і формуванню імунітету.

«ДС Цирко ПігВак стимулює розвиток імунної відповіді на PCV2 у свиней. При цьому досягається ефективний перехресний захист не лише від штамів PCV2a, PCV2b, а й штаму PCV2d, який вже виявляють в Україні, – наголосила продукт-менеджерка напряму свинарства «ТД БіоТестЛаб» Катерина Лутченко. – Вакцинація позитивно позначається на збереженості поголів’я та добових приростах ваги, що доведено на продуктивних тваринах в українських господарствах».

ДС Цирко-Міко ПігВак одночасно ефективно захищає тварин від цирковірусної та мікоплазменої інфекції (ензоотичної пневмонії свиней).

«Сьогодні в Україні доступні три типи вакцин проти цирковірусної інфекції свиней», – зазначила Катерина Лутченко.

Перший тип – рекомбінантні вакцини, що містять генетичні послідовності певних фрагментів вірусу. Другий тип – субодиничні вакцини, до складу яких входить визначений набір очищених антигенів цирковірусу. Третій тип – цільновіріонні вакцини, що містять цілі інактивовані віріони, отримані з використанням технологій розмноження в культурах клітин з досягненням максимально можливої концентрації.

За словами Катерини Лутченко, донедавна вважалося, що цільновіріонну вакцину проти цирковірусної інфекції свиней неможливо створити і виготовляти в промислових масштабах через проблеми з культивуванням вірусу. «Південнокорейська компанія Daesung вирішила ці проблеми та розробила й запатентувала ефективну технологію отримання антигену цирковірусу свиней», – додала Катерина Лутченко.

Обидві вакцини вводять внутрішньом’язово поросятам у віці три тижні і старше незалежно від маси тіла. Також препарати можна застосовувати поросним і лактуючим свиноматкам.

Нагадаємо, вакцинація свиней проти PCV2 дозволяє зменшити використання антимікробних засобів.

Як повідомлялося, «БіоТестЛаб» випустив нестероїдний протизапальний препарат для птиці та тварин.