Тваринництво

Вакцинація свиней проти PCV2 дозволяє зменшити використання антимікробних засобів

Дослідження показують, що вакцинація проти цирковірусу свиней типу 2 (PCV2) за високих рівнів материнських антитіл є ефективною, якщо її застосовувати у тритижневих, а не в однотижневих поросят.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Водночас за подвійної вакцинації свиноматок і поросят вакцинування поросят доцільно відкласти на кілька тижнів, щоб не втручатися в материнський імунітет.

Ранні повідомлення про PCV2-SD вказували на підвищений рівень коінфекції в уражених свиней імовірно через імуносупресивну природу захворювання. Супутні інфекції містили не лише віруси, а й бактерії і меншою мірою – паразитів.

Наприклад, у Данії у стадах, у яких виявлено PCV2-SD, у свиней на дорощуванні та на кінцевій стадії відгодівлі застосовували антимікробні препарати відповідно на 37% та 19% більше, як порівняти зі стадами, які не зазнали захворювання.

Згодом було помічено, що вакцинація проти PCV2 не лише передбачає прямий сприятливий вплив на продуктивність свиней, а й сприяє скороченню застосування антимікробних засобів. Це питання має і матиме особливе значення в майбутньому, враховуючи політику щодо застосування антибіотиків у світі.

Як повідомлялося, осінні жигалки можуть передавати PCV2 і мікоплазму.