Тваринництво

«Узин-Агроінвест» очікує отримати на другому-третьому опоросах 37-38 поросят данської породи

ТОВ «Узин-Агроінвест» (Київська область) з минулого року почало розвивати свинарський напрямок.

Високопродуктивну породу свиней придбали в Данії, закупили 583 ремонтні свинки. Проектована потужність – на 505 основних свиноматок. Нині підприємство має майже 7 тис. голів свиней.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Юрій Опенько, представник ТОВ Weda Pro, керуючого партнера «Узин-Агроінвест».

«Генетику обрали одну з найкращих у світі – данську, – зазначив він. – Результати тішать: на першому опоросі маємо в середньому 15,6 живонароджених поросят. А в середньому за рік відлучених поросят на одну свиноматку – 35,7. У другий-третій опороси розраховуємо на ще кращі результати – 37-38 поросят».

В «Узин-Агроінвест» використовують свинок гібрид F1 (йоркшир+ландрас), яких покривають кнуром дюрок, уточнив заступник директора з тваринництва «Узин-Агроінвест» Віктор Пушкар.

«Гібридні поросята мають відмінне здоров’я, високі прирости: 460-480 г на дорощуванні та понад 1 кг – на відгодівлі, плюс низька конверсія корму, – розповів він. – Падежі незначні: на дорощуванні – 1,4%, у маточному поголів’ї – 6-8%, на відгодівлі – 1-1,5%».

Віктор Пушкар підкреслив, що потрійне схрещування гарантує високий вихід пісної свинини, яка дуже ціниться у споживача.

Через те, що данська генетика є дуже багатоплідною, менеджмент має вміти з нею працювати, зауважив Юрій Опенько. За один опорос може бути 25-28 поросят, тому персонал ферми повинен знати, що робити з таким приплодом.

«Данська генетика потребує висококласної технології. На нашій фермі вона напрацьована й успішно впроваджується, – зазначив він. – Поповнюємо стадо, закуповуючи ремонтних свинок – 240 на рік, 45% зміна поголів’я».

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!