Тваринництво

Українські свинарі переймають досвід організації бізнесу в американських колег

Українські свинарі переймають досвід організації бізнесу в американських колег

На World Pork Expo – найбільшій у Північній Америці спеціалізованій виставці зі свинарства – ТОВ «Камчатка» цікавилося, як у Америці налагоджена взаємодія між фермерами, які вирощують маточне поголів’я, й тими, хто спеціалізується на відгодівлі.

Про це розповів директор «Камчатки» Руслан Писаренко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Така модель дуже сприяє швидкому зростанню бізнесу, – зауважив він. – Ця система працює і в нас, але вона не така досконала, тому хотілося розібратися в нюансах».

У нас здебільшого підприємства працюють за повним циклом, натомість в американських свинарів вузька спеціалізація – або окремо маточник, або відгодівельник. І це зручно всім, розповів він.

«У нас, коли ти маєш маточник і хочеш збудувати відгодівельник, щоб заробляти на своїх поросятах, маючи додаткову вартість, треба мати землю, отримати купу дозволів на будівництво – це все вимагає часу й тягне великі витрати. Тому краще витрачати зусилля на пошук партнерів, які все це вже мають», – переконаний керівник.

Окрім того, його зацікавили технологічні особливості будівництва свинокомплексів. «Наприклад, глибокі ванни для гною під приміщенням. Я таку схему застосував у себе, і вона добре працює», – запевнив Руслан Писаренко.

Також за його словами, результатами роботи українських свинарів щодо виробництва не гірші, а в деяких випадках навіть кращі за іноземні.

«Треба лише попрацювати над організацією роботи – цього можна повчитися в американців», – додав він.

Як повідомлялося, «Камчатка» прагматично підходить до питання впровадження технологій.