Тваринництво

Українська марикультура розвиватиметься

Уряд запустив процес розвитку марикультури в Україні, повідомили у Держрибагентстві.

Зокрема, затверджено постанову Кабінету Міністрів від 14.10.2022 № 1191 «Деякі питання реалізації експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури шляхом електронних торгів».

Її реалізація створює прозорий, чіткий і зрозумілий механізм для укладання договорів оренди акваторій морських вод для марикультури, а також сприятиме рівним умовам конкуренції для суб’єктів господарювання.

«Ми розпочинаємо з реалізації експериментального проєкту. Основний крок зроблено – створено механізм проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів оренди для користування водними об’єктами, якого раніше не було, – наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня. – При цьому до учасників таких електронних торгів висуватиметься принципова вимога: підтримання водного простору, який вони орендуватимуть, в оптимальному екологічному, санітарному та водогосподарському стані».

За словами т.в.о. голови Держрибагентства Ігоря Клименка, це – нові перспективи для розвитку марикультури в Україні, які сприятимуть розширенню асортименту вітчизняної продукції марикультури. Водночас це додаткові надходження коштів у вигляді сплачених податків від реалізованої продукції та орендованої акваторії.

Постанова уряду також націлена на сталий розвиток приморських регіонів; сприяння зайнятості населення; розвиток малого і середнього бізнесу та економічного розвитку в цілому; управління процесами підвищення загальної продуктивності екосистем, збереження та розширення їхнього біорізноманіття.

Нагадаємо, найбільша українська креветкова ферма заморозила роботу через війну.