Тваринництво

Україна має намір заборонити імпорт білоруської молочної продукції

Вітчизняні молочні компанії планують ініціювати заборону на імпорт молока і молочних продуктів із Білорусі.

Про це повідомив голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

«Готуємо заяву щодо захисту від білоруської молочної продукції, – зазначив він. – У 2015 році Білорусь підтримала ембарго Росії, введене на українську молочну продукцію. І з 1 січня 2016 року жодного кілограма молочної продукції з України на митну територію Білорусі не надійшло. Водночас для експорту до України країна відкрила 14 молокопереробних підприємств Білорусі».

За його словами, у цій ситуації необхідно застосувати Закон «Про зовнішньоекономічну діяльність», зокрема його статтю 29, яка передбачає заходи України у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії інших держав, митних союзів або економічних угруповань.

«Ми вважаємо, що Білорусь стосовно України здійснила такі недружні, дискримінаційні дії», – уточнив Вадим Чагаровський.

Він також розповів, що Мінекономіки відмовилося проводити розслідування щодо великих обсягів імпорту молочних продуктів до України.

«14 лютого 14 молочних компаній подали до Мінекономіки заяву про спеціальне розслідування щодо захисту від імпорту, що зростає. На жаль, міністерство відмовило нам у розслідуванні. Найближчим часом (за тиждень – 10 днів) ми готуємося подати оновлену заяву», – зазначив Вадим Чагаровський.

Як повідомлялося, імпорт сирів за п’ять місяців зріс на чверть.