Тваринництво

У Європі політичні рішення часто впливають на технології птахівництва

Обладнання для птахівництва вдосконалюється, але часто на цю сферу впливають політичні рішення.

Про це пише професор Пітер Сурай (Велика Британія) у журналі «Наше птахівництво».

Так, кліткове утримання стало одним із найважливіших досягнень, докорінно змінивши технологію яєчного птахівництва, надавши птиці 5* готель. Але політичні процеси, не пов’язані з прогресом у птахівництві, стали основними в Європі та інших країнах світу, зауважив учений, і у результаті клітки заборонили.

«Із забороною кліток витрати на виробництво яєць суттєво збільшилися, а їхні санітарні якості знизилися», – наголосив він.

На думку Пітера Сурая, використання кліток для батьківського стада курей – чудова розробка, яка випередила час. Адже проблеми з ногами у птиці, яку утримують у таких клітках, так і не вдалося розв’язати до кінця.

Ще один приклад того, як політичні рішення впливають на розвиток сучасних технологій, стосується органічних яєць.

Цю технологію розробляли багато років тому, коли в яйцях можна було виявити залишки гербіцидів, ліків і багато іншого. Тому органічні яйця позиціонували як розв’язання цих проблем. Та нині за дотримання сучасних технологій виробництва у яйцях відсутні згадані речовини так само, як і в органічних.

«Але у Великій Британії органічні яйця майже втричі дорожчі за яйця, отримані в клітках. Відповідно супермаркетам дуже вигідно просувати дорогі органічні яйця», – пояснив Пітер Сурай.

Як повідомлялося, сучасне обладнання дозволяє «Хорост-Плюс» утримувати більше поголів’я несучок.