Тваринництво

У спеку в приміщеннях для свиноматок краще створювати механічне, а не природне провітрювання

Тепловий стрес у свиней можна мінімізувати за допомогою регулювання температури в приміщенні.

У спекотний період за допомогою систем вентиляції, кондиціонуваня й охолодження повітря, повітрозабірників для надходження свіжого повітря та систем розбризкування води температура у приміщенні для свиноматок може підтримуватися в межах +15-21 °C.

Оскільки в різних зонах утримуються свиноматки на різних стадіях поросності, для запобігання тепловому стресу треба уважно проводити планування. Перші 30 днів й останні два тижні поросності є періодами, коли тепловий стрес може найкритичніше негативно впливати на кількість і виживаність поросят.

Найпростіші технологічні заходи, що застосовують для охолодження поросних свиноматок, – затінювання та циркуляція повітря. Наявність тіні дуже важлива для запобігання тепловому удару у тварин.

Найнадійніший спосіб створення повітряного руху під час спекотної погоди – це механічне, а не природне провітрювання приміщень, бо влітку вітри гарячі й слабкі.

Паралельно з цим потрібно інтенсивніше контролювати фізичний стан свиноматок, що надходять у зону опоросу, щоб у них не було надмірної ваги, особливо в літній період.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!