Тваринництво

У серпні відчутніше дорожчали вищий і перший ґатунки молока

У серпні відчутніше дорожчали вищий і перший ґатунки молока

Закупівельні ціни на молоко в другій половині серпня збільшилися на 10 коп. Проте це лише незначне підтягування до темпів девальвації, а не реальне зростання ринку.

На цьому наголошує аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Середня ціна на молоко екстраґатунку за два тижні серпня підвищилася на 7 коп. – до 10,73 грн/кг (без ПДВ).

Молоко-сировина вищого ґатунку подорожчало відразу на 16 коп. – до 10,08 грн/кг, а першого ґатунку на 10 коп. – до 10,18 грн/кг.

Основний приріст спостерігався в західних і північних областях. Стрімкіше зростання цін на молоко вищого та першого ґатунків, ніж екстра пов’язано з тим, що останній у попередні тижні дорожчав активніше, тому зараз просто вирівнявся загальний тренд.

«Основним ціноутворювальним чинником залишається експорт, а на тлі дешевої гривні ціни на молоко ростуть, – зазначила Яна Лінецька. – Але якщо перевести їх у валютний еквівалент, побачимо, що ціни, навпаки, падають. До прикладу, у травні-серпні ціна опустилася на 15,5%. До того ж різниця між ціною українського молока та європейського складає близько 40%».

Через дешеву сировину українська молочна продукція наразі досить конкурента на світовому ринку. І не виключено, що взимку на неї буде ще більший попит, зважаючи на скорочення виробництва молока в ЄС та його високу ціну.

Відтак учасники українського ринку прогнозують, що вже у вересні може розпочатися стійке, а не точкове, підвищення цінової пропозиції на молоко-сировину, резюмувала експертка.

Нагадаємо, на останніх торгах GDT індекс цін на молочну продукцію знизився на 2,9%.