Тваринництво

У Північній Америці скорочується поголів’я свиноматок

У Північній Америці скорочується поголів’я свиноматок

Депресивні ринкові умови змушують американських свинарів скорочувати виробничі потужності. Перші зміни помітні у поголів’ї свиноматок, ідеться в останньому звіті Genesus.

Про це повідомляє euromeatnews.

«На наш погляд, поголів’я свиноматок у США наразі скорочується приблизно на 15-20 тис. голів на тиждень, – заявив президент і генеральний директор канадського Genesus Inc. Джим Лонг. – Дані USDA за останній квартал свідчать, що поголів’я свиноматок скорочувалося на 7,4 тис. голів на тиждень. Зважаючи на поточну ситуацію, подвоєння чи потроєння цієї кількості не є чимось надзвичайним».

На 1 червня стадо свиноматок у США скоротиться на 340 тис. голів із 1 грудня – за втрати 20 тис. голів на тиждень, вважає експерт.

«Ми вважаємо, що канадське поголів’я свиноматок також скорочується», – зазначив Джим Лонг.

У наступні місяці він також очікує значного скорочення пропозиції свиней на ринку.

Схоже, сьогодні розвиток північноамериканської свинарської галузі відбувається за сценарієм 1998 року, коли занадто велика кількість свиней, що з’являлася на ринку, призвела до його обвалювання.

Після тих подій 1998 року багато найбільших виробників – Murphy Farms, Carrolls, Heartland, Premium Standard Farms, Purina тощо – змінили структуру власності або навіть збанкрутіли.

«Масштаб може бути як плюсом, так і прокляттям, – зауважив Джим Лонг. – Втрата $30-40/голову за великого поголів’я свиней означає втрату великої суми грошей».

Проте не лише ціни створюють серйозні проблеми для м’ясопереробників на ринках Північної Америки. За останні два тижні було зафіксовано кілька перебоїв у ланцюзі поставок продовольства, які зачепили такі компанії, як JBS, Smithfield та Hormel Foods – вони були змушені припинити діяльність деяких своїх підприємств.

Як повідомлялося, на 1 квітня 2020 року поголів’я свиней в Україні скоротилося до 5,8 млн голів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!