Тваринництво
Головне:
Тваринництво

У комфортному середовищі свині не витрачають багато енергії на підтримання температури тіла

У комфортному середовищі свині не витрачають багато енергії на підтримання  температури тіла

Створення комфортних умов є однією з важливих складових технології вирощування поросят. Адже чим більше енергії витрачатимуть тварини на подолання несприятливих чинників – холоду, високої температури, відсутності вентиляції, захворювання, тим менше її буде витрачено на отримання приросту живої маси.

А свинарство базується саме на приростах живої маси, наголосив директор компанії «Євро Деталь» Олександр Батюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Оптимальне середовище для утримання свиней – це те, в якому тварина не витрачає багато енергії для підтримання внутрішньої температури тіла.

Важливо підтримувати не лише потрібну температуру, а й рівень вологості повітря – він не має перевищувати 65-75%. Вологе ж повітря забирає значно більше тепла з тіла тварини, ніж сухе, зауважив Олександр Батюк.

Також слід приділити особливу увагу циркуляції повітря в приміщенні, додав він. Правильна циркуляція повітря дозволяє охолоджувати або зігрівати приміщення, сприяє очищенню повітря від шкідливих домішок (наприклад, аміаку).

Для створення оптимального мікроклімату свинарники обладнують сучасними вентиляційними системами, системами обігріву й опалення. Це дозволить підняти як якісні, так і кількісні показники стада, підкреслив Олександр Батюк.

Як повідомлялося, у холодний період важливо виставити правильну температуру у загонах для свиней після дезінфекції.