Тваринництво

У ІІІ кварталі в ЄС стрімко зросла кількість випадків АЧС серед свійських свиней

У ІІІ кварталі в ЄС стрімко зросла кількість випадків АЧС серед свійських свиней

Дані, опубліковані Системою оповіщення про хвороби тварин Європейського Союзу за дев’ять місяців цього року, свідчать про 8567 зареєстрованих випадках захворювання на АЧС у диких кабанів і 862 спалахи у свійських свиней.

Про це пише pig333.

Кількість захворювань серед диких кабанів уже перевищила показник за весь 2019 рік. Хвороба більшою мірою контролюється у свійських свиней, де чисельність спалахів скорочується після пікових значень 2018 і 2019 років. Хоча в ІІІ кварталі 2020 року їхня кількість помітно зросла.

Найгарячішою новиною щодо випадків АЧС серед диких кабанів у ЄС стала перша поява хвороби в Німеччині. Після спалаху 9 вересня вже підтверджено 46 випадків АЧС у дикій природі.

АЧС здається непереможною в Угорщині, де чисельність випадків (3533) уже подвоїлася проти загальної цифри 2019 року (1598). За останній квартал підтверджено понад 500 нових спалахів. В Угорщині – найбільша кількість випадків захворювання в Євросоюзі, за нею йде Польща.

Випадки АЧС серед свійських свиней у ЄС за останні три місяці подвоїлася, досягнувши 862 проти 346 протягом І півріччя.

Латвія і Словаччина, де не було спалахів протягом у січні-червні, наразі підтвердили 3 і 17 спалахів відповідно.

За три місяці в Румунії підтверджено понад 400 нових спалахів АЧС у свійських свиней, а в Польщі їхня кількість зросла з 6 протягом І півріччя до 97 наразі. Один спалах виявлений поблизу Калиша, в південній частині Мазовецького воєводства – регіоні, де раніше не було підтверджено жодного випадку цієї хвороби і де не було необхідності в зонуванні.