Тваринництво

У чому різниця дезінвазійних заходів у птахівництві

У птахівництві весь комплекс дезінвазійних заходів (знешкодження збудників інвазійних захворювань у довкіллі) може мати профілактичне, поточне та кінцеве спрямування, пише журнал «Наше птахівництво».

Профілактичну дезінвазію проводять в умовно благополучних щодо інвазійних захворювань птиці господарствах для запобігання накопиченню, поширенню та розвитку інвазійних екзогенних форм паразитозів у приміщеннях та профілактики інвазування ними птиці. Зазвичай цей захід поєднують із плановою профілактичною дезінфекцією.

Поточну дезінвазію приміщень та вигульних майданчиків здійснюють через 3-5 діб після масової дегельмінтизації та депаразитації птиці, навіть якщо оброблялися окремі статево-вікові групи птиці.

Кінцеву дезінвазію здійснюють після оздоровчих заходів та за ротації поголів’я для дотримання принципу «все порожньо – все зайнято». Цей тип дезінвазії дозволяє максимально знищити екзогенні форми збудників паразитарних захворювань на навколишніх об’єктах. Кінцевим етапом дезінвазії в приміщеннях є їхня ретельна аерація.

Нагадаємо, дезінвазія ефективна для профілактики гельмінтозів у птахогосподарствах.