Тваринництво

У червні умовна прибутковість виробництва молока була найнижчою за п'ять років

У червні умовна прибутковість виробництва молока була найнижчою за п'ять років

У червні 2021 року умовна прибутковість виробництва молока в професійних господарствах, або Український молочний індекс (УМІ) була на 18,2% нижчою, ніж за аналогічний період 2020 року, і найнижчою за п’ять років для цього місяця.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Водночас УМІ зріс проти травневого показника, додав експерт.

«У червні ціни на корми врешті подешевшали на 4,7%, – зазначив він. – При цьому молоко в червні не подешевшало, і це позитив. Ціна на сировину була на 21% вищою, ніж у червні 2020 року, і взагалі найвищою, ніж будь-коли».

До того ж ціни лишалися стабільними весь період «великого молока» вперше в історії, зауважив експерт.

Із негативного Андрій Ярмак зазначив, що І півріччя 2021 року було найгіршим за шість років з точки зору прибутковості і гіршим за минулий рік на 31%. Плюс світовий ринок у червні мав переважно негативні тенденції.

Прогнози на липень він не ризикнув робити у нинішній нестандартній ситуації. Але зауважив, що в цьому місяці зазвичай УМІ потроху зростає, бо молока стає менше, а кормів – більше.

Як повідомлялося, на ринку склалися всі передумови для зростання ціни на молоко-сировину.

Довідка

УМІ – це відношення ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Динаміка УМІ чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, бо ці чинники враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. В залежності від змін у рівнях ефективності в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.