Тваринництво

Прибутковість виробництва молока в травні знизилася на 6,6%

У травні Український молочний індекс (УМІ), який відображає рівень умовної прибутковості виробництва молока професійними господарствами, впав на 6,6%. Це відбулося пропорційно до зростання вартості кормового раціону, тоді як ціни на молоко ґатунку екстра лишилися стабільними.

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Він зазначив, що подорожчали абсолютно всі компоненти кормів, та найбільше –соняшниковий шрот – майже на 12%.

«Перші п’ять місяців 2021 року були другими найменш прибутковими за всю історію підрахунку УМІ сезонів – гірше було лише в мегакризовому 2015 році, – зауважив Андрій Ярмак. – Торік за аналогічний період прибуток наших професійних виробників молока був на 49% вищим».

Також у січні-травні цього року виробники отримали на 23% менше прибутків, як порівняти з середнім показником за такий самий період у попередні п’ять років.

У червні УМІ зазвичай залишається максимально стабільним, бо попит і пропозиція молока врівноважуються.

«Світовий ринок зараз падає, переважно в категорії жирів, але індекс ФАО за травень, навпаки, навіть зріс», – зауважив експерт.

Нагадаємо, у січні-квітні промисловий сегмент на 0,4% скоротив обсяги виробництва молока.

Довідка

УМІ – це відношення ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Динаміка УМІ чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, бо ці чинники враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. В залежності від змін у рівнях ефективності в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.