Тваринництво

Свинина живою вагою подешевшала до 61,7 грн/кг

Свинина живою вагою подешевшала до 61,7 грн/кг

Перша декада листопада завершується подальшим зниженням цін на свиней забійних кондицій. Середньоринкова позначка цього тижня зупинилася на 61,7 грн/кг, що на 8,5% поступається показнику початку місяця.

Про це інформують в асоціації «Свинарі України».

Цього тижня сильніше проявилася неоднорідність співвідношення попиту та пропозиції товарного поголів’я свиней у різних регіонах країни. Тож хоча більшість товарних партій розписали по 60,5-64 грн/кг, цінові максимуми непоодинокі. Зокрема, найвищі ціни цього тижня фіксують на півдні та подекуди у східних областях.

Представники м’ясопереробної галузі зазначають, що основною причиною цінового тиску є зменшення кінцевої реалізації охолодженої свинини через перебої з електропостачанням. Заклади роздрібної торгівлі м’ясом істотно скорочують замовлення, щоб забезпечити реалізацію без залишків, а переробники працюють у поламаних графіках поставок через відключення світла та часті повітряні тривоги.

Не зважаючи на негативну цінову динаміку останніх тижнів, абсолютна більшість виробників свинини реалізує товарні партії без залишків. Деякі переробники очікують, що після стабілізації енергетичної ситуації та повного перегляду кінцевих цін на охолоджену свинину ринкова ситуація має вирівнятися.

Нагадаємо, у жовтні світові ціни на свинину також суттєво просіли.