Тваринництво

Світові ціни на всі види м'яса знизилися

Світові ціни на всі види м’яса падають четвертий місяць поспіль. У жовтні середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО склало 118,4 пункту, що на 1,4% нижче за показник вересня.

Про це повідомили у ФАО.

Хоча значення цього індексу ще на 5,8% вище, ніж за аналогічний період 2021 року. Найбільше впали світові ціни на баранину – через динаміку валютних курсів і сезонне зростання пропозиції з боку країн Тихого океану за обмежених обсягів імпортних закупівель.

Світові ціни на свинину також суттєво просіли внаслідок скорочення обсягів імпортних закупівель у світі у поєднанні з млявим внутрішнім попитом у деяких провідних країнах-виробниках.

Водночас світові ціни на яловичину дещо знизилися через великі обсяги поточної пропозиції та збільшення забійного поголів’я, зокрема в Бразилії.

Четвертий місяць поспіль зберігається тенденція до зниження світових цін на м’ясо птиці, оскільки експортна пропозиція перевищує млявий попит на світових ринках, незважаючи на виробничі труднощі у зв’язку зі спалахами грипу птиці та високими цінами на корми.

ФАО наголошує, що більшість цін для розрахунку Індексу цін на м’ясо ФАО було невідомо на момент підрахунку й опублікування. Тому вартісне значення Індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін.

Як повідомлялося, в Україні живець свиней подешевшав до 67,4 грн/кг.