Тваринництво

Світові ціни на м'ясо птиці знижуються восьмий місяць поспіль

Світові ціни на м'ясо птиці знижуються восьмий місяць поспіль

У лютому середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО склало 112 пунктів, що лише на 0,1% нижче за його січневий рівень і на 1,7% – за аналогічний період 2022 року.

Про це повідомили у ФАО.

Світові ціни на м’ясо птиці знижуються восьмий місяць поспіль через значні обсяги пропозиції у світі, що перевищують імпортний попит, навіть незважаючи на спалахи грипу птиці у низці провідних країн-виробників.

Світові ціни на свинину, навпаки, зросли на тлі побоювань щодо низької чисельності поголів’я забійних тварин і підвищення внутрішнього попиту в Європі.

Ціни на яловичину, які з червня 2022 року неухильно знижувалися, у лютому практично не змінилися. Це пояснюється тим, що в результаті збільшення імпортних закупівель, насамперед країнами Північної Азії, світовий попит відповідав поточній пропозиції.

Світові ціни на баранину також залишалися стабільними: попит був досить високим, щоб компенсувати зростання постачань із Австралії.

ФАО наголошує, що більшість цін для розрахунку індексу цін на м’ясо ФАО було невідомо на момент підрахунку й опублікування. Тому вартісне значення індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін.

Як повідомлялося, в Україні живець свиней подорожчав на 4,7%.

Нагадаємо, у січні експорт вітчизняного м’яса птиці скоротився на 18,5%.