Тваринництво

Російські виробники не очікують суттєвого збільшення поставок білоруських сирів

Білоруські сири займають близько 30% від загальної ємності ринку сиру в Росії.

Про це розповів власник і засновник російської компанії «Нева Мілк» Альберт Суфіяров, пише The DairyNews.

«Можна сказати, що основними бенефіціарами продуктового ембарго в Росії стали саме білоруські виробники, – зазначив він. – Вони набагато краще наших галузевих компаній виявилися готові до того, щоб наростити потужності з виробництва сиру».

Альберт Суфіяров не впевнений, що новий пакет угод про співпрацю між Росією і Білоруссю може значно вплинути на обсяги поставок білоруських сирів на ринок РФ.

«Річ у тім, що й раніше не було ніяких обмежень щодо імпорту білоруської молочної продукції до Росії, – зауважив він. – І якщо до 2013 року Білорусь постачала нам близько 70 тис. тонн сиру на рік, то до 2020 року ці обсяги зросли до 280 тис. тонн продукції на рік».

На його думку, швидше за все, ситуація на ринку залишиться приблизно такою ж, як і зараз, й умови для імпорту білоруської продукції до РФ не погіршаться.

У цілому, підсумував Альберт Суфіяров, можна очікувати, що найближчим часом ринок сиру буде профіцитним. Однак профіцит буде не надто великим, оскільки виробники коригують свої плани в залежності від ринкової кон’юнктури.

Нагадаємо, Україна має намір заборонити імпорт білоруської молочної продукції.