П'ять чинників, які впливатимуть на комбікормову промисловість у 2021 році
П’ять найважливіших тенденцій світової індустрії кормовиробництва протягом 2021 року озвучив генеральний директор данського виробника соєвого білка Hamlet Protein Ерік Віссер, пише Feednavigator.
Біозахист. Допоки ефективна вакцинація не буде доступна в усьому світі, такі хвороби тварин, як АЧС і грип птиці продовжуватимуть порушувати ланцюжок поставок. Заходи біобезпеки та грамотне управління фермерськими господарствами можуть знизити ризик, але кормовій галузі доведеться зіткнутися із загрозою хвороб тварин у 2021 року, вважає експерт.
Пандемія COVID-19. Незважаючи на те, що світова комбікормова промисловість була досить стійка під час коронакризи, ризик подальших спалахів COVID-19 і надалі впливатиме на галузь протягом наступних місяців.
Споживацькі переваги. Споживацькі переваги, пов’язані зі здоров’ям, добробутом і харчуванням тварин, продовжать відіграти роль у кормовій промисловості і тваринництві цього року, наголосив лідер Hamlet Protein.
Урядове регулювання. Законодавчі дії також матимуть вплив цього року. «Ми бачимо, як зростає кількість країн, які намагаються ще більше мінімізувати вміст антибіотиків у кормах. Це змусить виробників шукати альтернативні шляхи оптимізації свого виробництва, – вважає Ерік Віссер. – У 2022 році Євросоюз заборонить фармацевтичне використання окису цинку в кормах, через що свинарі повинні почати коригувати свій раціон харчування вже в 2021 році, щоб бути готовими до цього».
Волатильність. З COVID-19, АЧС і грипом птиці волатильність домінуватиме на ринку в 2021 році. «Очікується, що ціноутворення на сировинні товари спричинить подальше зростання вартості кормів, що чинитиме тиск на рівень рентабельності виробників у всьому ланцюжку поставок», – зауважив експерт.
Нагадаємо, президент підписав закон, який дозволяє ввезення кормових добавок із ЄС без реєстрації в Україні.