Агромаркет

Президент підписав закон, який дозволяє ввезення кормових добавок із ЄС без реєстрації в Україні

Президент підписав закон, який дозволяє ввезення  кормових добавок із ЄС без реєстрації в Україні

23 грудня президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів» № 1033-ІХ.

Про це повідомляється на сайті офісу глави держави.

Згідно з документом, протягом чотирьох років дозволяється ввезення в Україну та введення в обіг кормових добавок без їхньої державної реєстрації в Україні, якщо вони дозволені в ЄС і призначені для виробництва кормів для непродуктивних тварин.

Дозвіл поширюється також на фасовані корми, виготовлені з використанням кормових добавок, зареєстрованих у Євросоюзі, якщо такі корми походять із потужностей, розташованих або в Україні, або в державах – членах ЄС, чи мають дозвіл на ввезення до ЄС.

Також протягом чотирьох років з дня набрання чинності законом дозволяються виробництво, ввезення чи пересилання на митну територію України, обіг і використання готових кормів, преміксів та кормових добавок, зареєстрованих відповідно до Закону «Про ветеринарну медицину», за умови наявності дійсних реєстраційних посвідчень на них.

Цей закон дасть змогу вирішити проблему зі скороченням пропозиції на ринку кормів, яке виникло через неповноцінну роботу системи державної реєстрації кормових добавок.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомлялося, виробник альтернативних кормів для тварин отримав 2,5 млн євро на будівництво нового підприємства.