«Птахокомплекс Губин» близько 30% птиці вирощує без антибіотиків
«Птахокомплекс Губин», що входить до агропромислової групи «Пан Курчак», орієнтовно 30% поголів’я птиці вже близько року вирощує без застосування антимікробних засобів ‒ ані на старті, ані з профілактичною метою.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів головний лікар ветеринарної медицини» Андрій Шевченко.
«Останнім часом законодавство суттєво обмежило використання антимікробних препаратів, і ми заздалегідь почали адаптуватися до цих змін, ‒ зауважив він. ‒ Використання препаратів можливе лише за чіткими показаннями: за підвищення падежу і за лабораторного підтвердження захворювання. У такому випадку суворо дотримуємося періоду виведення препарату (каренції): зазвичай за 2-3 тижні до забою використовувати антимікробні засоби повністю припиняємо».
За словами Андрія Шевченка, крім внутрішнього контролю, птахокомплекс здійснює державні моніторингові дослідження. Зразки м’яса та посліду направляють до акредитованих лабораторій, де їх перевіряють на залишки антибіотиків.
«Це дає змогу підтвердити безпечність продукції», ‒ резюмував він.