Тваринництво

Пробіотик може стимулювати ріст свиней не гірше, ніж антибіотик

Дослідження Університету штату Іллінойс свідчать, що за допомогою пробіотичного продукту Clostridium butyricum можна досягти таких самих результатів в стимулюванні росту свиней, як і з антибіотиками.

Про це пише The Pig Site.

«За неможливості використання антибіотиків ці пробіотики застосовуються все частіше і частіше, – зазначив Ганс Х. Штайн, професор кафедри наук про тварин Університету штату Іллінойс і співавтор дослідження. – Ми працюємо з пробіотиками протягом останніх 10 років і постійно спостерігаємо збільшення показників росту у свиней».

Свині мали кращі показники росту, коли в корм додавався Clostridium butyricum, як порівняти з контрольною схемою годування без антибіотиків і аналогічними з тими, що спостерігалися за додавання стандартних антибіотиків, розповів учений.

«Ці результати показують, що Clostridium butyricum можна використовувати для часткового або повного відновлення втрачених показників росту, коли відлучених свиней перестають годувати стимуляторами росту з додаванням антибіотиків», – зауважив Ганс Х. Штайн.

За його словами, кишкова морфологія свиней покращувалася з Clostridium butyricum. Ворсинки, що вистилають стінки кишок, ставали трохи вищими. Чим вище ворсинки, тим більше поживних речовин вони можуть засвоїти. І це може покращити показники росту, зазначив професор.

Як повідомлялося, до ензоотичної пневмонії найбільш чутливий молодняк свиней.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!