Тваринництво

До ензоотичної пневмонії найбільш чутливий молодняк свиней

До ензоотичної пневмонії сприйнятливі свині різного віку, але більш чутливий молодняк. Захворювання перебігає у вигляді ензоотії, уражаючи до 60-80% поросят, летальність сягає 10-15%.

Зараженість стада зберігається роками, а хвороба може виникати будь-якої пори року. У неблагополучних господарствах-репродукторах найбільший рівень захворюваності припадає на технологічні періоди масових опоросів і відлучення молодняку, а у відгодівельних – на перші 2–3 місяці після формування відгодівельних груп тварин.

Швидкість поширення й тяжкість перебігу ензоотичної пневмонії свиней залежить від багатьох чинників:

– віку тварин;

– утримання в погано вентильованих і холодних приміщеннях на цементних підлогах;

– неповноцінної годівлі;

– розміщення поросят після відлучення значними неоднорідними групами, ураження останніх аскарозом і метастронгільозом.

Крім того, за незадовільних умов утримання та годівлі ензоотична пневмонія дає ускладнення різною секундарною мікрофлорою (пастерелами, бордетелами, стрептококами, стафілококами тощо) з розвитком тяжких форм пневмоній. Тоді летальність значно збільшується.

Проте за дотримування належних технологічних умов утримання та годівлі свиней, а також своєчасно розпочатого лікування летальність не перевищує 3-4%.

Як повідомлялося, поросята на великих свинокомплексах особливо часто хворіють на колібактеріоз.

Довідка

Ензоотична пневмонія свиней – хронічне інфекційне захворювання, яке характеризується запаленням легенів, серозних покривів і проявляється масовим сухим кашлем, ядухою, підвищеною температурою тіла.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!