Тваринництво

Президент підписав закон, який запустить масштабні зміни у рибній галузі

21 квітня Президент України підписав закон, який започатковує наймасштабніші зміни у рибному господарстві за часів незалежності.

Ідеться про Закон № 7616 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури», повідомили у Держрибагентстві.

«Цей євроінтеграційний документ спрямований на створення сприятливих умов ведення рибного бізнесу в Україні, і надзвичайно важливий для системного реформування рибного господарства», – зазначив т. в. о. голови Держрибагентства Ігор Клименок.

Він додав, що триває робота над цілим пакетом законодавчих реформ, що дозволять покращити стан рибного господарства вже сьогодні.

Нагадаємо, закон № 7616 запроваджує інноваційні методи державного управління та сучасні механізми цифровізації рибного господарства шляхом:

– створення Єдиної державної електронної системи управління галуззю;

– запровадження механізму декларування права на рибальство в електронній формі;

– створення передумов для простежуваності походження водних біоресурсів;

– забезпечення всіх без винятку риболовних суден засобами дистанційного контролю;

– уніфікації всіх видів спецвикористання водних біоресурсів для наукових цілей;

– встановлення законодавчих вимог до рибоприймальних пунктів як вагомого важелю для обліку виловлених водних біоресурсів і продукції з них;

– врегулювання орендних правовідносин і спрощення процедури надання в оренду гідротехнічних споруд для аквакультури тощо.

Як повідомлялося, збитки рибної галузі через збройну агресію рф оцінюються у $47 млн.