Тваринництво

Препарати з ментолом і евкаліптом допомагають птиці пережити високі температури

Препарати з ментолом і евкаліптом допомагають птиці пережити високі температури

Для зменшення негативного впливу високої температури на організм птиці широко застосовують препарати з умістом ментолу й евкаліпту, пише журнал «Наше птахівництво».

Ментол має знеболювальну, заспокійливу й антисептичну дію, знімає біль у м’язах. Його застосовують у разі захворювань органів дихання. За алергії ментол знімає свербіж і подразнення завдяки охолоджувальній дії на шкірні рецептори.

Головна терапевтична активність евкаліпту – антисептична. Він має виражену протизапальну дію, знеболювальну, слабку седативну, незначну відхаркувальну активність і загальнозміцнювальний ефект, сприяє загоєнню ран. Також має жарознижувальну, тонізувальну активність і стимулює діяльність шлунку.

Препарати на основі ефірних олій ментолу й евкаліпту полегшують дихання птиці, підтримують роботу імунної системи й покращують апетит внаслідок підвищення секреторної та ферментативної діяльності шлунково-кишкового тракту.

Використовуючи препарати, що містять у своєму складі ментол і евкаліпт, з питною водою чи холодним туманом, можна досягти вагомого ефекту зниження теплового стресу в птиці. Діючи через центральну нервову систему, ці засоби ефективно впливають на організм. За високої температури птиця почуває себе у пташнику набагато комфортніше та внаслідок стимуляції виділення травних ферментів краще споживає корм.

Як повідомлялося, у спеку індики починають їсти підстилку.