Тваринництво

Правильно налаштований обігрівач на свинофермі заощаджує електроенергію

Правильні налаштування обігрівача на свинофермі можуть суттєво заощаджувати електроенергію.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Неправильно налаштовані обігрівачі призводять до перевитрат газу та різкого збільшення витрат на електроенергію. Як і вентилятори зі змінною швидкістю, нагрівачі також мають два основних налаштування, які треба враховувати: зміщення та диференціал.

Зміщення – це кількість градусів нижче від заданого показника, за якого нагрівач вимикається. Диференціал – діапазон градусів, коли нагрівач працюватиме. Наприклад, за заданого значення температури +26,6 °С, коли зміщення 1 °С та диференціал 0,5 °С, нагрівач увімкнеться за 25 °С і працюватиме, доки температура у приміщенні не досягне +25,5 °С. У деяких контролерах ці налаштування спрощено до температур «увімкнення нагрівача» та «вимикання нагрівача».

Найпоширенішою проблемою на фермі є нагрівачі, що вимикають надто близько до заданої температури. У таких випадках температура у приміщенні підвищується навіть після вимкнення нагрівача, бо нагрітому повітрю потрібен деякий час для циркуляції, а датчикам – для визначення підвищення температури в приміщенні.

Якщо обігрівач запрограмовано на вимкнення надто близько до заданого значення, температура в приміщенні підвищиться понад це значення, що примусить посилено працювати вентилятори мінімальної вентиляції для охолодження.

Рекомендується налаштувати контролер на вимикання обігрівача за температури на 0,8-1 °С менше за бажану температуру в приміщенні та налаштувати ввімкнення обігрівача, коли температура зменшиться на 0,5 °С нижче від бажаної.

Кожна ферма індивідуальна за кількістю й розміром обігрівачів, опалювальною площею. Ефективним способом точного налаштування обігрівача є запис поточних налаштувань і спостереження за температурою під час циклів вмикання та вимикання цих приладів.

В ідеалі після вимикання обігрівача температура має підвищитися до рівня трохи нижчого від заданого значення, не перевищуючи його. Якщо температура у приміщенні підвищується понад задану, треба збільшити зміщення температури нагрівача, щоб він вимикався ще нижче від заданої температури.