Тваринництво

Підвищена вологість повітря у корівнику посилює негативний вплив високої температури на здоров'я тварин

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Підвищена вологість повітря у корівнику посилює негативний вплив високої температури на здоров'я тварин

Негативний вплив на самопочуття і здоров’я тварин високої температури посилюється за підвищення вологості повітря. Особливо гостро ця проблема постає в невентильованому приміщенні.

На цьому наголосив директор компанії «Євро Деталь» Олександр Батюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Улітку корови здатні виділяти під час видиху до 30 л вологи щодня, – зазначив він. – Якщо вологість повітря висока, ворсинки на шкірі тварин втрачають свою властивість відводити надлишки вологи з організму. В результаті різко знижується здатність до температурного обміну».

Перебування тварин в умовах температури +23 °С і вологості 48-50% призводить до зменшення надоїв у голштинів на 3%, а за вологості 90% – на 35%.

Узимку в невентильованому корівнику значно посилюється розвиток грибів і патогенних мікроорганізмів на стінах і в кормах.

Крім того, у понаднормових концентраціях нагромаджується вуглекислий газ, що призводить до пригнічення роботи центральної нервової системи корів – вони стають кволими і непродуктивними.

Взимку за низьких температур і вологого повітря корова набагато швидше відводить тепло, ніж коли повітря сухе, відповідно відчуває тепловий стрес і швидше замерзає.

Як повідомлялося, вдень освітленість корівника має бути на рівні 200 люксів, вночі – 50 люксів, у доїльних залах – 500 люксів.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями