Тваринництво

Парламент підтримав законопроєкт про залучення інвестицій у рибну галузь

Парламент підтримав законопроєкт про залучення інвестицій у рибну галузь

Верховна Рада України ухвалила за основу в першому читанні проєкт Закону № 8119 «Про залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства».

Про це повідомили в Держрибагентстві.

Законопроєкт передбачає створення нових правових та організаційних засад залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства України для аквакультури і щодо рибогосподарської експлуатації водних об’єктів у спеціальних товарних рибних господарствах, що базуватимуться на аукціонах, і гарантуватимуть стале і невиснажливе використання водних біоресурсів, принципи збереження довкілля, підвищення продуктивності водних об’єктів, конкурентність, а також відсутність дискримінації.

Імплементація проєкту закону дозволить створити нове інвестиційне законодавство для розвитку рибної галузі, запровадити механізми рівного доступу до ресурсу, одночасно залучивши на ринок додаткові кошти.

Докорінні зміни інвестиційного клімату, запропоновані цим законопроєктом, і повна прозорість процесу залучення інвестицій зменшать до мінімуму ризики бізнесу та збільшать привабливість участі в розвитку рибогосподарської діяльності.

Як повідомлялося, збільшено державне фінансування наукових досліджень у рибній галузі.