Тваринництво

Оптимальна вологість суміші для компостування підстилкового посліду – 50-60%

Зазвичай уміст вологи в підстилковому посліді птиці становить від 20% до 35%. Це означає, що під час його компостування обов’язково треба додавати воду. Саме недостатня вологість суміші може бути головною проблемою в компостуванні підстилкового посліду.

Оптимальною вологістю суміші для компостування підстилкового посліду аеробним способом є 50-60%.

За меншої вологості процес компостування сповільнюється аж до повного припинення. За більшої вологості в суміші стає недостатнім уміст кисню, і в ній починають переважати мікробіологічні процеси анаеробного типу, що не бажано.

Вологість суміші для компостування підстилкового посліду визначають спеціальними вологомірами або ж за відомими методиками шляхом висушування зразків у сушильних шафах і відповідних розрахунків.

Приблизно оцінити вологість суміші можна також, здавлюючи її рукою. Якщо за здавлювання можна вичавити чималу кількість води – вміст вологи занадто великий. Якщо вичавлюється лише кілька крапель води – вологість суміші близька до оптимальної.

Якщо процес біотермічного розігрівання суміші зупиняється через брак води, помилково вважати, що процес компостування вже закінчився остаточно, адже розкладання органічних матеріалів у суміші ще далеке від завершення. Тому під час компостування періодично, щотижня – що два тижні, слід перевіряти вміст вологи в субстраті та коригувати його за потреби.

Нагадаємо, компостування – найпростіший і найдешевший спосіб утилізації підстилкового посліду птиці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!