Тваринництво

Оператори повідомляють про активізацію контрабанди свинини

Віднедавна почастішали звістки від операторів ринку свинини про активізацію контрабанди цього м’яса, в тому числі з закритих для України АЧС-позитивних польських воєводств та Німеччини. Небезпідставність цієї інформації підтверджує і посилений тиск на ціну закупівлі свинини у західних областях України.

Про це повідомляють в асоціації «Свинарі України» (АСУ).

Днями в рамках засідання агропродовольчого штабу при Мінагрополітики обговорювали особливості реалізації таких «сірих» та «чорних» схем завезення м’ясної сировини з-за кордону, а також можливі заходи протидії таким операціям.

Учасники зустрічі, серед яких були перший заступник профільного міністра Тарас Висоцький, представники АСУ, Всеукраїнської асоціації імпортерів м’яса, Державної митної служби, домовилися налагодити оперативний обмін інформацією між галузевими об’єднаннями та департаментом боротьби з контрабандою Держмитслужби.

Крім того, держоргани та бізнес і надалі співпрацюватимуть над розробленням поглибленого контролю продукції на всіх ланках ланцюга доданої вартості від виробництва до роздрібної торгівлі.

Нагадаємо, ще в червні цього року, в АСУ заявляли, що контрабанди свинини до України як глобального явища немає.

Як повідомлялося, за офіційними даними, у жовтні було імпортовано рекордний обсяг свинини – 6 тис. тонн.