Тваринництво

Збій у системі вентиляції на ділянці відгодівлі свиней має бути усунутий протягом півгодини

У спекотну пору року в разі збою в системі вентиляції на свинофермі (наприклад, через втрату електроенергії) тепло, вироблене свинями, швидко досягає життєво небезпечного рівня. Через некоректної вентиляції фермери зазнають не лише ризику, пов’язаного зі зниженням продуктивності свиней, а й ризику втратити поголів’я.

Свиня вагою 100 кг виробляє близько 900 БТЕ/год (0,26 кВт), за даними вчених із Університету штату Міннесота (США).

Це означає, що в корпусі відгодівлі, де знаходяться 1,2 тис. голів свиней, тепловіддача від тварин може досягати 322 кВт, із яких понад 234 кВт є відчутною (вимірюваної термометром) тепловіддачею. Це дорівнює трьом теплогенераторам по 75 кВт, що працюють без перерви.

З’ясовано, що свині гинуть не через брак кисню або отруєння сірководнем чи аміаком, а через гіпотермію. Без вентиляції температура повітря в приміщенні може підніматися на півградуса кожну хвилину. В результаті тварини гинуть, бо їхні внутрішні органи відмовляють через спеку.

Тому збій у системі вентиляції на ділянці відгодівлі має бути усунутий протягом півгодини, на ділянці дорощування – протягом години.

Найкращий спосіб запобігти втраті свинопоголів’я – встановити електрогенератор. Якщо на свинофермі користуються вентиляційними шторами, то треба встановити електромагнітний пристрій, який опускає штори в разі збою вентиляції.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!