Тваринництво

Новокаховський і Херсонський рибозаводи об’єднають для оптимізації використання бюджетних коштів

Держрибагентство ухвалило рішення про юридичну ліквідацію Новокаховського рибоводного заводу частикових риб шляхом об’єднання його потужностей із Херсонським виробничо-експериментальним заводом із розведення молоді частикових риб для оптимізації використання бюджетних коштів.

Це об’єднання відбувається в рамках загальної оптимізації бюджетних установ, які підпорядковуються Держрибагентству, повідомили у відомстві.

Наразі планується аналогічне об’єднання ще трьох бюджетних установ – для скорочення видатків на їхнє утримання й економії коштів держбюджету. Так, об’єднання Новокаховського та Херсонського рибозаводів, які розташовані в одній області та провадять однакову діяльність, економія бюджетних коштів тільки на зарплаті складе близько 0,5 млн грн на рік, наголосили у Держрибагентстві.

Об’єднання Новокаховського та Херсонського рибозаводів дозволить оптимізувати виробництво, бюджетні процедури, спростити ведення бухгалтерії, проведення аудиту, державні закупівлі, вирішення логістичних питань, покращення парку техніки тощо.

Крім того, за однакового видового різноманіття собівартість 5,1 млн екземплярів молоді риб на Новокаховському рибзаводі становить 161,5 грн/кг, а на Херсонському – втричі менше: 51,6 грн/кг.

«Ці цифри є показовими, – зазначив голова Держрибагентства Ярослав Бєлов. – Наше завдання – оптимізувати виробничі процеси, щоб собівартість зарибку відповідала ринковій».

Наразі обидва підприємства функціонують у повному обсязі. За рахунок їхньої оптимізації планується збільшити рибопродуктивність на 20%.

Також Держрибагентство розпочато роботу із залучення донорських коштів для відтворення особливо цінних видів риб, які історично мешкали у Дніпрі, Дунаї та Чорному морі.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!