Тваринництво

Херсонський завод із розведення молоді частикових риб – під загрозою повного затоплення

Херсонський завод із розведення молоді частикових риб – під загрозою повного затоплення

Херсонському виробничо-експериментальному заводу з розведення молоді частикових риб, що на тимчасово окупованій території Херсонської області, загрожує повне затоплення.

Про це повідомили в Мінагрополітики.

Зокрема, на одній із його виробничих дільниць у Голій Пристані вода піднялася вже до 2,5-3 м. Затоплені риборозплідна дільниця, ставки вирощувальної дільниці, насосна станція та інші гідроспоруди. Під загрозою затоплення також Новокаховська дільниця заводу.

Через повне затоплення може бути втрачено племінне поголів’я риб, а плідники й молодь можуть вийти за межі територій.

Завод утримує цінне племінне поголів’я водних біоресурсів і вирощує коропа, щуку, судака, сома, ляща, товстолоба, білого амура для зариблення природних водойм загальнодержавного значення. Сучасне промислове стадо цих видів риб у нижньому Дніпрі та Дніпровсько-Бузькому лимані майже повністю складається з особин, вироблених на заводі.

Щорічно Херсонський виробничо-експериментальний завод із розведення молоді частикових риб вселяв 13 млн екземплярів у рибогосподарські водні об’єкти України.

Як повідомлялося, внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тис. тонн, або близько 4 млрд грн. За попередніми розрахунками, збитки від загибелі всіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн. Так, повністю затоплено Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика.