Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Невелике фермерське господарство практикує рідку годівлю поросят

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Невелике фермерське господарство практикує рідку годівлю поросят

Фермерське господарство «Агро-1» (Миколаївська область) практикує рідку годівлю свиней, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Так ми запланували від самого початку, – розповів завідувач виробництва Володимир Щербачов. – Плюси рідкої годівлі – у кращій конверсії корму. Колись ми порівнювали конверсію корму за рідкої годівлі та за сухої в інших господарствах. То в нас вона була вищою. Окрім того, процес годівлі повністю автоматизований: внесли дані й далі годує комп’ютер. До речі, я не чув, щоб на невеликих фермах ставили систему рідкої годівлі».

Також, за словами Володимира Щербачова, господарство має непогані добові прирости залежно від вікової групи. Поросята на дорощуванні, тобто вагою від 8 кг,  відтоді як їх віднімають від свиноматки і до понад 30 кг, коли переводять на відгодівлю, щодня додають майже по 600 г.

Поросята на першій половині відгодівлі мають добовий приріст 750-800 г, на фініші – більше 1 кг, було і 1,5 кг.

«З досвіду можу сказати, що на прирости насамперед впливає якість зернової групи, – зауважив Володимир Щербачов. – Окрім того, раціонально має бути підібране співвідношення компонентів комбікорму. Ячмінь, пшениця, кукурудза, соєвий шрот, соняшниковий шрот – усе повинно бути оптимально збалансованим. Значну роль відіграють вітамінно-мінеральні добавки (премікси)».

Довідка

«Агро-1» спеціалізується на рослинництві (озимі пшениця та ячмінь, соняшник, ріпак), свинарстві та садівництві (яблуневий сад). Має в обробітку близько 3 тис. га ріллі. На свинофермі утримують 126 основних свиноматок, а також ремонтних свинок з усім шлейфом поросят беконного типу.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ