Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Необхідно терміново переглянути сучасне розуміння АЧС, – МЕБ

Необхідно терміново переглянути сучасне розуміння АЧС, – МЕБ

Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (МЕБ) опублікувала звіт «Панорама 2020», в якому висвітлені глобальні кроки, необхідні для боротьби з наявними  проблемами, зокрема з африканською чумою свиней (АЧС).

Про це пише The Pig Site.

Контроль над АЧС є складним завданням і пріоритетним напрямом діяльності як для постраждалих країн, так і для держав, які не мають цієї хвороби.

Зокрема, зазначається, що для вирішення цього завдання необхідно терміново переглянути сучасне розуміння АЧС, сприяти розробленню адекватних наукових підходів і ефективних інструментів, підвищити рівень прихильності і підтримки урядів, зміцнити технічний потенціал членів і налагодити ефективну комунікацію з питань ризику з відповідними зацікавленими сторонами і партнерами з розвитку.

МЕБ разом із ФАО постійно веде роботу із задоволення таких потреб, надаючи міжнародні стандарти і передову практику для ефективного контролю АЧС, підвищуючи прозорість спалахів захворювань через Всесвітню інформаційну систему охорони здоров’я тварин, здійснюючи різні заходи з нарощування технічного потенціалу та проводячи кампанії з підвищення обізнаності.

Однак для ефективного здійснення цих та інших ключових заходів потрібні добре скоординовані національні, регіональні та глобальні зусилля – не тільки з боку урядів і державних установ, а й із боку низки зацікавлених сторін, що беруть участь у виробничо-збутових ланцюжках свинарства і торгівлі.

Нагадаємо, МЕБ зареєстрував перший комплект для виявлення АЧС.

Журнали